Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić ostao je bez polufinala Mastersa u Londonu.
Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u zadnjem dvoboju "Guga Kuerten" skupine ATP finala u Londonu od Srbina Novaka Đokovića sa 7:6(7), 6:2 nakon sat i 35 minuta igre.
Čilić je već ranije izgubio šanse za polufinale nakon što je Nijemac Alexander Zverev pobijedio Amerikanca Johna Isnera 7:6 (5), 6;3. Đoković će u polufinalu igrati s Južnoafrikancem Kevinom Andersonom, dok će Zverev u subotu igrati s Rogerom Federerom. Čilić sada ima dvije pobjede i 17 poraza u međusobnim dvobojima s Đokovićem.
Najbolji teniski par na svijetu Hrvat Mate Pavić i Austrijanac Oliver Marach također su ostali bez polufinalu ATP Mastersa u Londonu nakon današnjeg poraza od Poljaka Lukasza Kubota i Brazilca Marcela Mela i pobjede Francuza Nicolasa Mahuta i Huguesa Herberta.
Jedina šansa Pavića i Maracha za polufinale bila je da Francuzi u zadnjem meču skupine ne osvoje sedam gemova protiv Mikea Bryana i Jacka Socka, koji su već ranije osigurali plasman među četiri najbolja. No, Mahut i Herbert su pobijedili američki par s 6:2, 6:2 i otišli u polufinale.
Iz druge skupine plasman u polufinale izborili su Britanac Jamie Murray i Brazilac Bruno Soares, te Kolumbijci Juan Sebastian Cabal i Robert Farah.